k2FtbBdWr1

Шашки\Шахи

Шахи — старовинна індійська настільна розважальна гра, що має давню історію. Як одна з найрозповсюдженіших спортивних ігор сучасності, гра поєднує в собі елементи мистецтва (уяви), науки (логічно-точний розрахунок) та спорту.

Шахи мають виховне значення: сприяють розвитку концентрації уваги, вміння долати труднощі та планування власних дій, логічно мислити. Оскільки у грі в шахи виявляються особливості людської особистості, вони використовуються у якості моделі наукових досліджень в психології та педагогіці. Також використовуються для моделювання систем штучного інтелекту.

В Україні шахи відомі з X — XI ст. Знайдено шахові фігури в археологічних розкопах Вишгороду, Києва, Турова, в Чорній Могилі біля Чернігова. В усній словесності, зокрема билинах, згадується, що шахи були популярні за часів Київської Русі. Перший в Україні клуб засновано у Харкові 1881 року. Згодом виникають клуби у Києві, Одесі й інших містах. У 1909 році відбувся в Одесі Південноросійський шаховий чемпіонат, що був першим чемпіонатом України; переможцем вийшов Б. Верлинський, на друге місце вийшов Ю. Боголюбов.

Шашки — древня настільна гра.
Існує багато різновидів шашок. У більшості з них гра ведеться на клітчатій дошці, гравці почергово роблять хід, пересуваючи одну з своїх шашок по діагоналі. Шашка може перестрибнути через шашку супротивника, якщо за тою є вільне поле. При цьому шашка супротивника знімається з дошки. При досягненні шашкою останнього ряду вона стає дамкою. Гра ведеться до повного знищення сил супротивника. Якщо такого знищення досягти неможливо, реєструється нічия.

 

Скляренко Валерій Павлович

Викладач з настільного тенісу

І розряд з ГТО

Тренер збірних команд ХНЕУ зі шашок та шахів

 

 

 

  Особиста першість ХНЕУ з шашок серед студентів першого курсу, 2013 рік

Урочисте відкриття шашко-шахового клубу

Спартакіада з шашок серед студентів ВНЗ м. Харкова,

жовтень 2011 рік

Збірна команда ХНЕУ посіла друге місце у другій лізі та виборола право на перехідну зустріч з аутсайдером вищої ліги. Це студенти Токарєв Максим (І розряд), Луговой Олександр (ІІ розряд) і Науменко Настя, факультет ЕП; Акмірадова Лейлі (I розряд), факультет МіМ; Мурадов Огуз (ІІ розряд) і Криволапов Валерій (кмс), факультет МЕВ; Ринчак Микола, фінансовий факультет; Овєзкулієв Мухамед, факультет ОіА.

Спартакіада з шахів серед студентів ВНЗ м. Харкова,

листопад 2011 рік

Збірна команда ХНЕУ посіла перше місце у другій лізі та перейшла у лігу найсильніших, де буде захищати честь університету в 2013 році. Це студенти, кандидати у майстри спорту Морозов Андрій та Кіношенко Костянтин, факультет МіМ; Криволапов Валерій, факультет МЕВ; Бодрова Надія, фінансовий факультет та Гнідаш Наталія, факультет ЕІ.

Спартакіада “Здоров`я” з шашок серед викладачів ВНЗ м. Харкова, січень 2011 рік

Збірна команда викладачів та співробітників нашого університету посіла друге місце –  кмс Вовк К.М., Тарасов О.В., Чорний В.А. та Скляренко В.П.

 

Першість ХНЕУ з шашок серед студентів, квітень 2012 рік

Переможець змагань – кандидат у майстри спорту Криволапов Валерій, факультет МЕВ.

Першість ХНЕУ з шахів серед студентів лютий 2012 рік

Студентка фінансового факультету, кандидат у майстри спорту, Бодрова Надія стала переможцем змагань. Кандидат у майстри спорту Криволапов Валерій з факультету МЕВ – посів друге місце. Третє місце поділили між собою кандидати у майстри спорту Морозов Андрій, факультет МіМ та Гнідаш Наталія, факультет ЕІ.

Тренувальні заняття

В шахово-шашковому клубі університету регулярно проводяться тренувальні заняття. В них приймають участь студенти, які грають за перші збірні команди і студенти, які бажають тренуватись, і потрапити до другої збірної команди з шахів та шашок.

Гордість ХНЕУ

Першість університету з шашок серед студентів, 19 лютого 2013 рік

 Спартакіада ХНЕУ з шашок серед факультетів, 2013 рік

 6 березня 2013 року в університеті проводилась

 Спартакіада з шахів серед факультетів 

Перше місце посіла команда факультету “Менеджмента і маркетингу”, яка не програла жодної зустрічі (Морозов Андрій, Рай Імен Сінг, Ларін Ігор, Наджафова Гюльнар);

Друге місце зайняла команда факультету “Міжнародних економічних відносин”;

Третє місце здобула команда факультету “Економічної інформатики”.

Вітаємо збірну команду ХНЕУ ім. С. Кузнеця з шашок, яка зайняла II місце в Обласних змаганнях серед студентів вищих навчальних закладів міста Харкова (друга ліга) листопад 2014р.

Карягдиєв Омурзак (ОіА), Аннабердиєв Мердан (ОіА), Дрозд Костянтин (ОіА), Дінжос Катерина (МіМ), Мотінов Максим (ОіА), Соболь Роман (ЕІ)

14 квітня 2015 року в шахово-шашковому клубі відбулась Спартакіада університету з шашок серед факультетів. Перше місце виграла команда факультету «Облік і аудит» не програвши жодної зустрічі. Друге місце виборола команда факультету «Економічної інформатики».  Третє місці здобула команда факультету «Економіки та права».

21 квітня 2015 року в шахово-шашковому клубі відбулась Спартакіада факультетів з шахів. Перше місце, не програвши жодної зустрічі, здобула команда факультету «Економічної інформатики». Друге місце посіла команда факультету «Облік і аудит». Третє місце виборола команда факультету «Менеджменту та маркетингу».